Yerköy Haber Gazetesi
Yerköy Haber Gazetesi
yerköy haber gazetesi

‘Bir şey yapmalı ama ne?

‘Bir şey yapmalı ama ne? ’farkında olmadan defalarca kurulan cümlelerden biri… Muayyen olan;bir şeyler yapmaya ihtiyaç olduğu gerçeği, yetişilemiyor bu çağa, bu gençliğe, çocuklara belli… Peki ne ile dolacak o şeylerin içi ? Bu sorunun muhattabısensin ve cevabı sende gizli. İnsan her şeyden önce kendi için bir şey yapmalı, değişimden, yenilenmekten korkmadan adım atmalı. Zamanı ve mekânııskalamayacak kadar kuvvetli bir adım.
En sevdiğinşiiri başucuna iliştirmekle, insanlara saygı duymakla, kitap okumakla, sevdiğin bir cümlenin altını çizmekle başlarsın belki adım atmaya.. Birikmeye başladıkça cevherini keşfedecek, etrafına yansıttığın o ışığın muhteşem hazzına doyacak ve hep daha iyisi için adımların güçlenerek artacak. Deneyecek ve göreceksin.
Asıl lâzım olanın inanmak olduğunu da bileceksin. Kendine, kalbine inanacaksın..Çünkü inandıkça mutmain olacaksın.
İlk düğümü çözmek kalbin atmadığı, heyecan uyandırmayan her işten usulca uzaklaşmakla olacak. Çünkü kalbin atışını kuvvetlendirmeyen her iş ve her kişi zaman kaybı… Kalp hissetmek ister. Hissedilerek yapılan her iş ise parlar.
Bir türkü hatırlatmalı seni, dinlerken onun yâdına düşürecek bir türkü… Seninle bütünleşmiş bir cümlen olmalı. Bir idolün. Bir fikrin. Bir davan. Bir ülkün. Bir derdin bin dermanın olmalı. Arkasında korkmadan duracağın, bağıra çağıra savunmaktan çekinmeyeceğin bir inancın.
Demem o ki; var olmalısın bu hayatta.

Rabia Şeyma Gayretli

Rabia Şeyma Gayretli

Yazarın son yazıları...

tümü