Yerköy Haber Gazetesi
Yerköy Haber Gazetesi
yerköy haber gazetesi

T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2019/66 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Tapu ve bilirkişi raporuna göretaşınmazın özellikleri: Yozgat İli Yerköy İlçesi Yeni Mah. 574 ada11 parselde bulunan B/Blok 2.kat no:9 olan bağımsız bölümdür.Parselin toplam yüzölçümü 1276 M2 olup daireninarsa payı40/1280 dir.Daireninbrüt alanı 130 m2 olupnet kullanım alanı 112 m2 dir.Binabetonarme tarzda 7 katlı olup Özge Apt.dir ve kat irtifaklıdır.İlgili daire konut olarak kullanılmaktadır.Bina1998 yılında yapılmıştır.Asansör bulunmaktadır.Bina merdivenleri mozaiktir.Dış cephe,ısı yalıtımı ve boya mevcuttur.Daire güney-doğu-kuzey cepheli ve caddeye bakmaktadır.Dairenin duvarları alçı sıva üzeriplastik boyalı odatavanı dekoratif EPS (köpük)kaplama odazeminleri laminant parke kaplama dış kapı çelik iç kapılar ahşap panel kapı ve pencere doğramaları PVC ıslak hacimler tavana kadar seramik kaplamadır.Mutfakta ahşap dolap ve tezgah bulunmaktadır.Daire doğalgaz kombi ve petekli sistemdir.İki adet balkon vardır.Bina ilçe merkezinde olup devlet hastanesine 800 m uzaklıktadır.Belediye imar planına göre ayrık nizam 7 katlı konut alanındadır.Hissenin tamamı ipotek borçlusu adına kayıtlı olup diğer bilgiler dosyadamevcuttur.

Kıymeti : 135.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 31/07/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 03/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : YERKÖY ADLİYESİ KAFETERYASI-YERKÖY/YOZGAT 

Satış şartları : 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/66 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.         

   Funda BALCIOĞLU (İcra Müdürü)