Yerköy Haber Gazetesi
Yerköy Haber Gazetesi
yerköy haber gazetesi

T.C. YERKÖY (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2017/4 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri    : Kırşehir İl, Çiçekdağı İlçe, 1471 Ada No, 16 Parsel No, FEVZİÇAKMAK Mahallesi, Çiçekdağı ilçe sınırının doğu kısmında bulunmakta olup, Yerköy ilçesi yerleşim bölgesi ile birleşmiş vaziyettedir. Parsel Çiçekdağı kaymakamlık binasının 5100 metre doğusunda, Yerköy kaymakamlık binasının 1200 metre güney batısında, Yerköy belediye binasının 830 metre güney batısında, Yerköy belediyesi makine parkının 620 metre batı kısmında bulunmaktadır. Parsel mevcut zeminde boş arsa durumundadır. Parsel kuzeybatıya cephelidir. Diğer cephelerde komşu parsellere bakmaktadır. Parsel yerleşim bölgesinin son sınırında bulunmaktadır. Düz eğimli arazi durumundadır. Parsel elektrik, su ve telefon hizmetlerinden faydalanmaktadır. Herhangi bir ulaşım problemi yoktur. İlçe imar planında ayrık nizam 4 katlı konut alanı olarak kayıtlıdır. Ön yoldan 5 metre ve komşu parsellerden 3 metre çekme mesafesi bulunmaktadır. Üzerine her türlü yapı yapmaya müsaittir. Zeminde 437 m² inşaat alanına müsait üst katta kuzeye ve güneye 1.50 m. konsol çıkmaya müsaadeli olup 16 adet 110 m² mesken yapımına uygundur.
Adresi    : Fevzi Çakmak Mahallesi Çiçekdağı/Kırşehir
Yüzölçümü    : 837,29 m²
Arsa Payı    : -
İmar Durumu    : İlçe imar planında ayrık nizam 4 katlı konut alanı olarak kayıtlıdır. Ön     yoldan 5 metre ve komşu parsellerden 3 metre çekme mesafesi bulunmaktadır. 
Kıymeti        : 293.000,00 TL
KDV Oranı    : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. 
1. Satış Günü     : 30/05/2017 günü 09:00 - 09:05 arası
2. Satış Günü    : 04/07/2017 günü 09:00 - 09:05 arası
Satış Yeri    : YERKÖY ADLİYESİ ZEMİN KAT İCRA DAİRESİ YANI SATIŞ SALONU
Satış şartları     : 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6- Satış ilanı ilgililere tebliğ edilemediği takdirde İ.İ.K. 127’ye göre gazete ilanı ve elektronik ilan tebliğ yerine geçecektir. 
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/04/2017
                          Hilal KILIÇARSLAN
                        Satış Memuru 100675