Yerköy Haber Gazetesi
Yerköy Haber Gazetesi
yerköy haber gazetesi

T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2017/171 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Yozgat İl, Yerköy İlçe, 143 Ada, 4 Parsel, Yeni Mah. Kırşehir Caddesi Mevkii, 1 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı taşınmaz Ayanoğlu mahallesinde olup, B blok zemin kat 1 nolu meskendir. Taşınmaz kat mülkiyetine çevrilmiştir. 110 m2 dir. Şehir merkezinde yer almakta olup okul, alışveriş merkezine yürüme mesafesindedir. Elektrik, su, telefon ve bütün altyapı hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır, ulaşım sorunu yoktur. İmar planında ayrık nizam şeklindedir. Taşınmaz kombi sistemli olup bireysel ısınma sağlanmaktadır, yapının zeminler fayans duvarlar banyo ve wc yarıya kadar fayanstır, oda ve hal duvarları boyalı pencereler pvc dir. Belediyeden iskan ruhsatı vardır. Yapının değeri: 68.706,00 TL, arsa payı değeri: 38.507,00 TL. Toplam = 107.213,00 TL.dir. Diğer bilgiler dosyada mevcuttur.

Adresi : Yeni Mahalle, Kırşehir Caddesi Yerköy / YOZGAT

Yüzölçümü : 722 m2

Arsa Payı : 40/600

İmar Durumu : 5 kat müsaadesi olup, imar planında ayrık nizamdır.

Kıymeti : 107.213,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : 1- Yozgat 2. Asliye Hukuk Mahkemesinin 2017/300 esas sayılı dosyasından 23/10/2017 tarih, 5175 yevmiye sayılı ihtiyati tedbir şerhi mevcut.

2- Yozgat 2. Asliye Hukuk Mahkemesinin 2017/300 esas sayılı dosyasından 23/10/2017 tarih, 5175 yevmiye sayılı ihtiyati haciz şerhi mevcut.

1. Satış Günü : 04/04/2018 günü 11:35 - 11:40 arası

2. Satış Günü : 02/05/2018 günü 11:35 - 11:40 arası

Satış Yeri : Yerköy Adliyesi İcra Müdürlüğü Zemin Kat Satış Salonu Yerköy / Yozgat 

Satış şartları : 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/171 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.  (YH/5)