Yerköy Haber Gazetesi
Yerköy Haber Gazetesi
yerköy haber gazetesi

T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2009/621 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Yozgat İl, Yerköy İlçe, 895 Ada, 2 Parsel, Karacaşar Mah. Yozgat Yolu mevkii, Taşınmaz hisseli olup borçlunun hissesi 1/2 dir ve bu hisse satışa çıkarılmıştır. Taşınmaz İlçe merkezinin 1400 m kuzey doğusunda, Yerköy Adalet Sarayının 800 m kuzey doğusunda, Yozgat yolu Jandarma kavşağının 210 m kuzey batısında, Merve camiinin 235 m batısında ve Aşıkpaşa Caddesi ile Şefik Sokak köşesindedir. Parsel üzerinde 2 katlı 20 yıllık yığma yapımlı bina bulunmaktadır. Tapu kaydında arsa olarak gözükse de cins değişikliği yapılmamış olup 2 kat apartman durumundadır. Her katta 1 daire bulunur. Daireler her biri 120 m2 alana sahiptir. 3 oda bir salon ve müştemilattan oluşur. Cepheleri açık ve bahçe içerisindedir. Üst katta bulunan meskenin daire giriş kapısı çelilk kapılıdır. İçi yapılıdır. Mutfak dolabı ve tezgahı yapılıdır. Mutfak ve ıslak hacim tabanları seramik kaplamalı, duvarlar düz beton sıvalı ve plastik boyalıdır. Kombi ısıtmalı doğalgazlıdır. Banyo ve Wc duvarları tavana kadar fayanslıdır. Altta kattabulunan meskenin giriş kapısı eski ahşap kapılıdır. Daire içi bakımsız durumdadır. Taban yer döşemeleriodalar ve ıslak hacimler mozaik kaplamalıdır. Duvarlar düz sıvalı ve plastik boyalıdır. Kapılar eski ahşap kapılıdır. Pencereler eski ahşap doğramalıdır. Doğalgaz tesisatı sadece mutfakta ocağa çekilmiş olup, mesken içi soba ısıtmalıdır, kalorifer tesisatı yoktur. Parsel elektrik, su, telefon altyapı hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır. İlçe merkezindedir. Herhangi bir ulaşım problemi yoktur. Parselin yola veya yeşil sahaya giden kısmı yoktur. Parsel içerisinde 2 adet ceviz, 3 adet kayısı, 3 adet erik, 1 adet dut, 1 adet çam, 2 adet ayva, 1 adet kiraz, elma ve bir adet asma ağacı bulunmaktadır. Diğer bilgiler dosyada mevcuttur.

Adresi                          : Karacaşar Mahallesi, Yozgat yolu mevkii, Yerköy/Yozgat

Yüzölçümü                  : 475 m2Hisse Payı  : 1/2

İmar Durumu             : Ayrık nizam 2 katlı konut olarak kayıtlıdır. Ön yoldan 5 m. Komşu

                                       parselden 3 m. çekme mesafesi vardır.

Kıymeti                        : 82.000,00 TL KDV Oranı            : %18

Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydı gibidir

1. Satış Günü              : 17/01/2018 günü 10:30 - 10:35 arası

2. Satış Günü              : 14/02/2018 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri                      : Yerköy Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü, Yerköy/Yozgat

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satış ilanı ilgililere tebliğ edilemediği taktirde İİK. 127 maddesi uyarınca elektronik ilan ve gazete ilanı tebliğ yerine geçecektir.

             7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2009/621 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 25/10/2017

 

 

 

 

Halit TURHAL

İcra Müdürü