Yerköy Haber Gazetesi
Yerköy Haber Gazetesi
yerköy haber gazetesi

T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2019/291 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Tapu ve bilirkişi raporuna göre taşınmazın özellikleri:Yozgat İli Yerköy İlçesi Yeni Mah.574 ada 4 parselde kayıtlı   toplam 618 m2 yüzölçümlü 10/130 arsa paylı ,3.kat 10 nolu bağımsız bölüm dairedir.Apartman ismi Tamer İnşaat Apt dir.Dairenin net kullanım alanı  120 m2 dir.Daire halihazırda konut olarak kullanılmaktadır.Bira betonarme tarzda olup 5 katlı (zemin +4) olarak yapılmıştır.Bina giriş merdivenleri mermer kaplama,dış cephe duvarları ısı yalıtımlı ve plastik boyalıdır.Daire içi duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyadır.oda zeminleri laminant parke kaplama koridorlar seramiktir.Kapılar Amerikan panel ahşap,pencereler PVC dir.Dış kapı çelik kapıdır.Daire 3+1 olup 2 adet balkon vardır.Islak hacimler tavana kadar fayans zemin seramiktir.Bina asansörlü ve doğalgazlıdır.Bina yaklaşık 3-4 yıllıktır.Parsel ilçe merkezinde yer almakta olup tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.Belediye imar planına göre blok nizam 7 katlı konut alanındadır.Hissenin tamamı borçlu adına kayıtlı olup diğer bilgiler dosyada mevcuttur.

Kıymeti : 200.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 06/01/2021 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 08/02/2021 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri: YERKÖY BELEDİYESİ MEZAT (SATIŞ) SALONU KAT:5 YERKÖY/YOZGAT 

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Tapu ve bilirkişi raporuna göre taşınmazın özellikleri:Yozgat İli Yerköy İlçesi Yeni Mah.574 ada 4 parselde kayıtlı   toplam 618 m2 yüzölçümlü 10/130 arsa paylı ,4.kat 12 nolu bağımsız bölüm dairedir.Daire binanın en üst katıdır.Apartman ismi Tamer İnşaat Apt dir.Dairenin net kullanım alanı  120 m2 dir.Daire halihazırda konut olarak kullanılmaktadır.Bira betonarme tarzda olup 5 katlı (zemin +4) olarak yapılmıştır.Bina giriş merdivenleri mermer kaplama,dış cephe duvarları ısı yalıtımlı ve plastik boyalıdır.Daire içi duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyadır.oda zeminleri laminant parke kaplama koridorlar seramiktir.Kapılar Amerikan panel ahşap,pencereler PVC dir.Dış kapı çelik kapıdır.Daire 3+1 olup 2 adet balkon vardır.Islak hacimler tavana kadar fayans zemin seramiktir.Bina asansörlü ve doğalgazlıdır.Bina yaklaşık 3-4 yıllıktır.Parsel ilçe merkezinde yer almakta olup tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.Belediye imar planına göre blok nizam 7 katlı konut alanındadır.Hissenin tamamı borçlu adına kayıtlı olup diğer bilgiler dosyada mevcuttur.

Kıymeti : 200.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 06/01/2021 günü 11:10 - 11:15 arası

2. Satış Günü : 08/02/2021 günü 11:10 - 11:15 arası

Satış Yeri: YERKÖY BELEDİYESİ MEZAT (SATIŞ) SALONU KAT:5 YERKÖY/YOZGAT 

Satış şartları : 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/291 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.