Yerköy Haber Gazetesi
Yerköy Haber Gazetesi
yerköy haber gazetesi

T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2020/67 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Tapu ve bilirkişi raporuna göra taşınmazın özellikleri : Yozgat İli Yerköy İlçesi Yeni (Ayanoğlu) Mah.71 ada 107 parsel B blok, Duman Apt. Kat: 2 ,No: 5 olan bağımsız bölüm dairedir. Toplam yüzölçümü  501 m2 olup arsa payı 3/24 dür.Bina parselden imar kotu aldığı için yoldan  4 katlıdır. Toplam 8 daire vardır.Daire binanın kuzey batısında bulunmakta olup güney ,doğu ve kuzey cephelidir.3 oda 1 salon ve mutfaktan oluşmaktadır. 135 m2 alana sahiptir.Mutfak ve salon olmak üzere 2 adet balkon vardır. Salon penceresi PVC diğerleri ağaç doğramadır. Dairenin boş olması sebebi ile daire içine girilememiştir. Binade asansör yoktur. Yaklaşık 38 yıllıktır.Isınma sistemi bireysel olup kombili kaloriferdir. Dış cephe yalıtımı yoktur. Parsel tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ulaşım problemi yoktur. Belediye imar planına göre 5 katlı konut alanında bulunmaktadır. Parselin yolu veya yeşil alana giden kısmı yoktur. Yoldan 5 m komşudan 3m çekme mesafesi vardır. Parsel şehir merkezindedir. Hissenin tamamı borçlu adına kayıtlı olup diğer bilgiler dosyada mevcuttur.

Kıymeti: 88.000,00 TL     KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir 

1. Satış Günü : 22/12/2020 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 22/01/2021 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : YERKÖY BELEDİYESİ MEZAT (SATIŞ) SALONU KAT: 5 YERKÖY/YOZGAT 

Satış şartları : 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/67 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.         

 Funda BALCIOĞLU (İcra Müdürü)