Yerköy Haber Gazetesi
Yerköy Haber Gazetesi
yerköy haber gazetesi

T.C. YERKÖY İCRA DAİRESİ 2018/135 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Tapu ve bilirkişi raporuna göre taşınmazın özellikleri:Yozgat İli Yerköy İlçesi Yeni Mah.(Ayanoğlu) Atatürk Bulvarı 71 ada260 parselde1202 m2 yüzölçümlü 40/1710 arsa paylı ,ana taşınmaz niteliği 7 katlıbetonarme apartman (Necip Önal Apt.)ve arsası olarak kayıtlı olan B blok 4.kat18 nolu bağımsız bölümdür.Parsel şehir merkezinde olup Nato Yoluna cephelidir.Bina yaklaşık 10 yıllıktır.Dış cephe yalıtımı mevcuttur.Doğalgazlı,asansörlü ve kaloriferlidir.Daire güney ve batı cephelidir.Her iki cephe apartman çekme mesafesine bakmaktadır.Yola veyacaddeye cephesi yoktur.Toplam 135 m2 alana sahiptir.3 oda1 salon ve müştemilattan oluşur.Duvarlar alçı sıva ve saten boyalıdır.Yer döşemeleri giriş,mutfak ve ıslak hacimler seramik döşeme olup odalar laminat parkedir.Islak hacimler ve mutfat dolapları tavanakadar fayans kaplamadır.Mutfat dolabı tezgahı yenidir.Tavanlarda kortonpiyer mevcuttur.İç kapılar ahşap panel pencereler PVC dir.2 adet balkon vardır.Isınma sistemi bireysel kombidir.Bina alt yapı hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır.Ulaşım problemi yoktur.Belediye imar planına göre bitişikblok nizam 7 katlı konut ve ticaret alanında bulunmaktadır.Ön caddeden 5 m yan bahçeden 3 m çekme mesafesi vardır. Parselin yola veya yeşil sahaya giden kısmı yoktur.Taşınmazın tam hissesi ipotek borçlusu adına kayıtlı olup diğer bilgiler dosyada mevcuttur.

Kıymeti : 135.000,00 TL    KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 31/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 04/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : YERKÖY BELEDİYESİ MEZAT (SATIŞ) SALONU 5.KAT YERKÖY/YOZGAT 

Satış şartları : 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/135 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Funda BALCIOĞLU (İcra Müdürü)