Yerköy Haber Gazetesi
Yerköy Haber Gazetesi
yerköy haber gazetesi

Yerköy'de 700 Öğrenciye Kırtasiye ve Giyim Yardımı Yapıldı

Yerköy Ticaret Borsası ihtiyaç sahibi 700 öğrenciye Kırtasiye ve kıyafet yardımında bulundu.

Yerköy'de 700 Öğrenciye Kırtasiye ve Giyim Yardımı Yapıldı
Ticaret Borsası hizmet binasında gerçekleşen kırtasiye ve kıyafet yardım programına Yerköy Ticaret Borsası Başkanı Derviş Esatbeyoğlu ve Okul Müdürleri katıldı.
Program öncesi açıklama yapan Ticaret Borsası Başkan Derviş Esatbeyoğlu, Yerköy’de bulunan dar gelirli 700 öğrenciye kırtasiye ve kıyafet yardımında bulunulduklarını söyledi.
Esatbeyoğlu, 2017-2018 Eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte ilçe ve köylerde bulunan dar gelirli 700 öğrenciye kırtasiye paketinin yanı sıra, ayakkabı, kıyafet ve kaban yardımı yaptıklarını belirterek, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) her yıl dar gelirli ailelere gerek gıda olsun gerekse öğrencilere çeşitli yardımlarda bulundukta. 2016-2017 eğitim öğretiminin açılması ile birlikte TOBB Yerköy Ticaret Borsamıza kırtasiye, ayakkabı, kıyafet ve kaban gibi çeşitli yardım malzemeleri gönderdi. Gönderilen bu yardımlar yaptığımız istişareler sonucu ilçe ve köylerdeki okulların idarecileri tarafından belirlenen 700 öğrenciye dağıtıldı. Yardımların yapılmasını sağlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.
9 Ekim 2017 Pazartesi