Yerköy Haber Gazetesi
Yerköy Haber Gazetesi
yerköy haber gazetesi

KAN VEREN CAN VERİR

Yerköy Hüseyin Erbaş Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kızılay Yerköy Şubesi tarafından kan bağış kampanyası düzenlendi.

KAN VEREN CAN VERİR
Kan bağış kampanyası Yerköy Molla Hüsrev Camii avlusunda düzenlenen kan bağış kampanyasına Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu, Yerköy Kızılay Şube Başkanı Yaşar Altındaş, Yerköy Hüseyin Erbaş Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Osman Bağcı, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları, Daire Amirleri, Okul Müdürleri ve çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.
5-8 Ekim 2017 günleri arasında 4 gün sürecek olan kan bağış kampanyası, Kur’an-ı kerim tilaveti ve Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu’nun konuşması ile başladı.
Yerköy Kızılay Şube Başkanı Yaşar Altındaş, Yerköy Hüseyin Erbaş Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kızılay Yerköy Şubesi olarak kan bağışına tüm Yerköy’lü vatandaşları, daire amirlerini, çalışanları, öğrencileri ve tüm vatandaşları beklediklerini söyledi.

Kızılay kan bağışı tır’ı sorumlu hekimi Dr. Selçuk Cansız, Kan bağışında bulunmanın değinerek; "Kan, yapay olarak üretilmeyen ve kaynağı sadece insan olan bir sıvıdır. Yeni doğan bebekler, kanının değişmesi için kana ihtiyacı olan hemofilili ve talasemili hastaları, açık kalp ameliyatı geçirecek insanlar ve trafik kazalarında yaralanan vatandaşlarımızın sizlerin bağışlayacağı kana ihtiyaçları vardır. Onlara ancak sizler hayat verebilirsiniz. Çünkü kan hayattır" dedi.
Kızılay Kan Merkezi olarak hastaların ihtiyacı için çeşitli kan bağış etkinlikleri düzenlediklerini ifade eden Cansız, "Bu konuda halkımızın kan bağışına destek olacağına inanmaktayız. Kan bağışında bulunan Yerköylü hemşerilerimize teşekkürü bir borç biliriz” şeklinde konuştu.
5 Ekim 2017 Perşembe