Yerköy Haber Gazetesi
Yerköy Haber Gazetesi
yerköy haber gazetesi

AK PARTİ YERKÖY İLÇE BAŞKANI AHMET YAVUZ ADAY OLMAYACAĞINI AÇIKLADI

AK Parti Yerköy İlçe Başkanı Ahmet Yavuz, AK Parti Yerköy İlçe Teşkilatında yaptığı basın toplantısında önümüzdeki aylarda yapılacak kongrede yeniden başkan adayı olmayacağını açıkladı.

AK PARTİ YERKÖY İLÇE BAŞKANI  AHMET YAVUZ ADAY OLMAYACAĞINI AÇIKLADI
2011 yılında geldiği AK Parti Yerköy İlçe Başkanlığı görevini bu güne kadar yürüttüğünü belirterek 5’inci olağan kongrede tekrar aday olmayacağını söyleyen AK Parti Yerköy İlçe Başkanı Ahmet Yavuz; “Türkiye’nin büyük kaoslar içerisinde bulunduğu, sıkıntılı günler geçirdiği bir dönemde Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde kurulan, Adalet ve Kalkınma Partisinin İlçemizdeki kurucularından birisi olma şerefine nail oldum. 2011 yılında ise İlçe delegelerimizin vermiş olduğu destekle İlçe Başkanı oldum ve İlçe Yönetim Kurulumu oluşturduktan sonra, 16 yıllık siyasi hayatım boyunca hep “Halk’a hizmrt Hak’ka hizmet” düsturu ile hareket ettim.


16 yıllık siyasi hayatı boyunca hizmet anlayışı ile hareket ettiğini söyleyen Yavuz,"Teşkilatımızla birlikte girdiğimiz her seçimde oyumuzu bir önceki seçime göre daha da artırarak partimizin kuruluşundan bu yana iktidarda olmasına katkıda bulunduk. İlçemiz içinde her zaman elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalıştık. Yıllardır ihmal edilmiş olan ilçemizi modern bir şehir görünümüne kavuşturabilmek için çaba gösterdik. Adliye sarayı, hükümet konağı, emniyet müdürlüğü binası, karakol, yüksek okul, TOKİ ve eğitim yuvamız olan onlarca okul yapmış olduğumuz hizmetlerin bir kaçı. Tabi ki yeterli değil, ama ben bunun bir başlangıç olduğunu düşünüyorum. Oluşacak yeni yönetimin çabaları ve sayın bakanımızın ve milletvekillerimizin katkıları ile ilçemizin daha da çok hizmetler alacağına inanıyorum. Yapılacak olan ilçe kongresinde aday olmayacağım. Biliyorum ki bu bir bayrak yarışıdır. Bundan sonra ki süreçte de, partimizde yeni görev alacak arkadaşlarımla birlikte, yine Cumhurbaşkanımızın, bakanımızın, milletvekillerimizin ve ilçe teşkilatımızın emrinde olacağımdan ve her zaman olduğu gibi canla başla çalışacağımdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.
Bu güne kadar beni yalnız bırakmayan Sayın Bakanım Bekir Bozdağ’a, Milletvekillerime, İl Başkanım Harun Lekesiz’e ve İlçemizde birlikte görev yaptığım sandık müşahitlerinden başlayarak, en üst yönetim kurulu arkadaşlarımızın ve en önemlisi her şeyin en güzeline kayık olan kıymetli hemşerilerime sonsuz teşekkür ediyor, şükranlarımız sunuyorum” dedi.
7 Eylül 2017 Perşembe