Yerköy Haber Gazetesi
Yerköy Haber Gazetesi
yerköy haber gazetesi

Fırınlarda Ramazan Mesaisi

Yerköy’de ramazanla birlikte fırınlarda pide mesaisi başladı

Fırınlarda Ramazan Mesaisi
Yerköy’de ramazanla birlikte fırınlarda pide mesaisi başladı. Öğlen saatlerinde pide pişirmeye başlayan fırınlar iftar saatine kadar, ve daha sonra sahur vaktine kadar mesai yapıyorlar. Müşterilerine, sade, susamlı, yumurtalı ve kıymalı, sahur vaktinde ise .yağlı kete, kıymalı, kaşarlı pide ve diğer unlu mamül çeşitleri olmak üzere hizmet sunan fırıncılar bir ay boyunca yoğun mesai yapacaklar.
Ekmek fırını sahibi Fahrettin Dereli yaptığı açıklamada, ramazan dolayısıyla pide mesailerinin başladığını belirterek “Ramazan ayı geldi, pide mesaimiz başladı. Sabah iftar vaktine kadar ve bunun ardından sahur vaktine kadar mesai yapıyoruz. Yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Oruçlu olarak çalışmak biraz daha zor oluyor ama bu zorluğa katlanıyoruz. Sıcaklık çok yüksek. 250 derece ateşin önünde pide pişiriyoruz. Ama buna rağmen halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.
Dereli, Yumurtalı Susamlı çiftli pidenin 2.5 Tl, Çiftli sade pidenin 2 Tl’den satıldığını dile getirdi.
Pide ustası Ekber Dereli ise oruçlu olarak 250 derece sıcaklığın önünde pide pişirdiklerini ifade ederek “İklim şartları yaz ayı olmasından dolayı zor. Yaz sıcağında oruçlu çalışmak baya bir sıkıntılı. Hamd olsun Allah bize sabır veriyor bu 250 derecenin karşısında zorda olsa dayanıyor ve pide çıkartıyoruz” dedi.
5 Haziran 2017 Pazartesi