Yerköy Haber Gazetesi
Yerköy Haber Gazetesi
yerköy haber gazetesi

İMAM HATİP ŞÖLENİ’NE YOĞUN İLGİ

İlçemizde Yerköy Kaymakamlığı ve Yerköy ÖNDER İmam Hatipliler Derneğinin birlikte düzenlediği "geleceğin inşasında imam hatip okullarının önemi konulu panel düzenlendi.

İMAM HATİP ŞÖLENİ’NE YOĞUN İLGİ
Panele konuşmacı olarak Ak Parti İstanbul Milletvekili Av. Fatma Benli, AK Parti Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer, Yerköy Kaymakamı Nevzat Şengök, Ak Parti Yozgat İl Başkanı Harun Lekesiz, AK Parti Yerköy İlçe Başkanı Ahmet Yavuz, Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof Dr Kadir Özköse, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Dr Ahmet İşleyen, Daire Amirleri, Okul Müdürleri Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Açılış konuşması yapan Ak Parti Yozgat Milletvekili Av Yusuf Başer, imam hatiplerin önemine değindi.
Daha sonra İstanbul Milletvekili Av. Fatma Benli’de Ak Parti Hükümeti öncesinde Başörtüsü yasağını ortadan kaldırmak için çok mücadele verdiklerini ve AK Parti ile Başörtü yasağının kalktığını, İmam Hatiplerinin önünü açıldığını söyledi.
Konuşmaların ardından şiirler ve ilahiler seslendirildi.
Bir sonraki gün Yerköy Atatürk Ortaokulu bahçesinde devam eden İmam Hatip Şölenine Yerköy’lü Vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Burada düzenlenen şölene Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu, Yerköy ÖNDER İmam Hatipliler Dernek Başkanı Necati Badır ve Yerköy imam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Yerköy Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz, Mahalle Muhtarları, Okul Müdürleri, Öğrenciler ve Yerköy’lü Vatandaşlar katıldı.
Yerköy Atatürk Ortaokulu bahçesinde düzenlenen programda yine öğrencilerin hazırladıkları ilahiler ve şiirler okundu.
HABER : ORHAN EKİNCİ
15 Mayıs 2017 Pazartesi