Yerköy Haber Gazetesi
Yerköy Haber Gazetesi
yerköy haber gazetesi

BİLAL-İ NADİR HZ.LERİNİN MÜRİTLERİ YERKÖY’DE MEVLÜT OKUDU

Kadir-i Tarikatı Nadir-i Kolu Gaziantepli Bilal Baba Hz’nin müritleri Yerköy’de bir araya gelerek yemekli mevlüt verdiler.

BİLAL-İ NADİR HZ.LERİNİN MÜRİTLERİ YERKÖY’DE MEVLÜT OKUDU
Kadir-i Tarikatı Nadir-i ilk kolu olan Gaziantepli Bilal Baba Hz.’nin torunu, Hilmi baba Hazretlerinin oğlu olan ve gün geçtikçe müritleri çoğalan Bilalbaba Hz’nin Antep’ten, Kırıkkale’den Yerköy’den ve çevre il ve ilçelerden katılan bir çok müritleri Yerköy’de bir araya gelerek mevlüt okudular. Gaziantepli Bilal Baba Hz.’nin yüzlerce müridi ve çok sayıda Yerköy’lü vatandaş bir araya gelerek hem şifalı yemeklerden yediler hem de Yerköy’de mevlid’i şerif’e katılarak ilahi dinleyip zikir çektiler.
Pazar günü düzenlenen mevlüt programında Gazi Antepli Kadir-i Tarikatı Nadir-i Kolu Bilal Baba Hazretlerinin Müritleri ve Nadiriler ilahi grubu Yerköy'de mevlid'i şerif okudular.
Nadiriler ilahi grubunun okuduğu birbirinden güzel ilahiler eşliğinde zikirler çekilip dualar edildi. Çok sayıda vatandaş Yerköy’de düzenlenen mevlid-i şerif’e teşrif ederek, ilahi ve zikirleri beğeniyle izlediler.
www.kadiritarikati.com adresinden Bilal-i Nadir-i Hz. Hakkında geniş bilgi edinebilir, Bilal Baba Hazretlerinin yazdığı onlarca kitabı buradan indirebilir, okuyabilirsiniz ve birbirinden güzel ilahileri buradan indirebilir ve dinleyebilirsiniz.
HABER : ORHAN EKİNCİ
15 Mayıs 2017 Pazartesi