Yerköy Haber Gazetesi
Yerköy Haber Gazetesi
yerköy haber gazetesi

BEKİR BOZDAĞ TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ

Anayasa Komisyon Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ Yerköy Ticaret Borsasını ziyaret etti.

BEKİR BOZDAĞ TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ
Yerköy Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Derviş Esatbeyoğlu, Yerköy’lü çiftçilerin sorunlarını ve beklentilerini dile getirdi.
Yerköy Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Derviş Esatbeyoğlu ; Bölgemiz çiftçisi küresel iklim değişiklikleri nedeni ile verim kaybının hat safhaya ulaştığı bir yıl geçirmekte. Yaklaşık kapasitesi 120000-150000 ton hububat gerçekleştiren bölgemizde şu an itibari ile 30000 tonlarda ürün elde edilmekte ve Bölgemiz çiftçisinin durumunun rakamlarla ortada olduğunu söyledi.
Esatbeyoğlu; Hayvancılık konusunda kesim fiyatlarının yaklaşık aynı kaldığı 28-30TL bandında kaldığı yem fiyatlarının üç yıl önce torbası 41000-45000TL iken şu gün 87000-95000TL arasında olduğu, hayvancının kar etmesinin imkansızlaştığını verilen desteklerin bu çiftçileri kurtarmayacağını aktardı.
Anayasa Komisyon Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ; Yukarıdaki sorunlar ile ilgili Tarım Bakanlığının sürekli çalışmalar yürütüldüğünü ve konular kendilerince de malum olduğunu belirtti.
Bozdağ; Yozgat’ın gerçek bir su fakiri olduğunu yeni suların eklenmesinin mümkün olmadığı ve elimizdeki suyun mümkün olduğunca düzgün kullanılması gerektiğini söyledi.
Bozdağ ; Yerköy Ticaret Borsası Sahasının asfalt yapılma çalışmalarının da en kısa sürede tamamlamaya çalışacaklarını söyledi.
1 Ağustos 2019 Perşembe