Yerköy Haber Gazetesi
Yerköy Haber Gazetesi
yerköy haber gazetesi

ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ KAHVALTIDA BULUŞTU

AK Parti Yerköy İlçe Başkanlığı 15 Temmuz Şehitleri anma programı kapsamında Şehit ve Gazi Aileleriyle kahvaltıda buluştu.

ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ KAHVALTIDA BULUŞTU
AK Parti Yerköy İlçe Başkanlığı 15 Temmuz Şehitleri anma programı kapsamında Şehit ve Gazi Aileleriyle kahvaltıda buluştu.
Yerköy Öğretmenevi toplantı salonunda düzenlenen kahvaltı programına AK Parti Yerköy İlçe Başkanı Hacı Dereli, Şehit Aileleri Dernek Başkanı Ahmet Kepir, AK Parti Yerköy İlçe Yönetimi, Şahit ve Gazi Aileleri katıldı.
15 Temmuz 2016'da Türkiye'nin büyük bir ihanete uğradığını vurgulayarak sözlerine başlayan AK Parti Yerköy İlçe Başkanı Hacı Dereli, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
"Yıllarca insanımızın imkan ve değerlerini istismar eden FETÖ, en sonunda vatanımıza, milletimizin istiklal ve istikbaline kastetti. Rengini şehitlerimizin kanından alan ay-yıldızlı bayrağımızın gölgesi altında sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşamaya ant içmiş olan aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla çıktıkları sokaklarda; yurdun dört bir köşesinde tanklara, bombalara, kurşunlara göğsünü siper etmiş, bu hain girişimi vatansever güvenlik güçlerimizle birlikte canları ve kanları pahasına engellemiştir. 15 Temmuz; demokrasi mücadelesini destekleyen tüm vatandaşların, hukuk devletinin, hak ve özgürlüklerin zaferidir. 15 Temmuz; milli iradenin kazandığı parlak bir demokrasi zaferidir. 15 Temmuz'u anarken, her zaman ihaneti anlamalı ve üzerimize düşen sorumlulukları bir daha hatırlamalıyız. 15 Temmuz'da yaşadığımız acı tecrübeyi bir daha yaşamamak için ülkemizi bölmek isteyenlere karşı uyanık olalım. Devletimizin tüm kurumları, güvenlik güçleri ve aziz milletimizin dua ve destekleriyle; ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara ve bölücü terör örgütlerine karşı sürdürülen mücadeleden asla taviz verilmeyecektir. Bu vesileyle başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimize Allah'tan bir kez daha rahmet diliyor; kahraman gazilerimize minnet ve şükranlarımı ifade ediyorum. Kahvaltı programımıza katılan Şehit ve Gazi Ailelerimize teşekkür ediyorum" dedi.
15 Temmuz 2019 Pazartesi