Yerköy Haber Gazetesi
Yerköy Haber Gazetesi
yerköy haber gazetesi

Yerköy’lü Öğretmenden "Storyline Senaryom" Projesi

Yerköy’lü başarılı Öğretmen Sebiha Cesur Yılmaz; “Projemiz okul öncesinde erken okuryazarlık becerilerini desteklemek bunu farklı yollarla çocuklara benimsetmektir”

Yerköy’lü Öğretmenden   "Storyline Senaryom" Projesi
Yerköy’lü başarılı Öğretmen Sebiha Cesur Yılmaz; “Projemiz okul öncesinde erken okuryazarlık becerilerini desteklemek bunu farklı yollarla çocuklara benimsetmektir”

Yılmaz yaptığı açıklamada; Kurucusu olduğum proje 6 yabancı(Romanya(Roxana,Tilihi,Dimbu,Diana,Pamela, İspanya(Vanessa)) ve 8 türk ortaklarımla Ankara(Leyla Meşhur(Kurucu ortağım) ,Ümmü Habibe Türk, Sevcan Esen Ünal) istanbul(Sinem Erener Ünal,Kastamonu(Nevin Çelik Kırlıoğlu),Konya(Canan Karataş ),Balıkesir(Merve Karataş) öğretmen arkadaşlarımla devam etmekteyim. Projemiz okul öncesinde erken okuryazarlık becerilerini desteklemek bunu farklı yollarla çocuklara benimsetmek. Bunun yanı sıra çocuklara bir ağaçla bağ kurmak ormanların önemini üzerinde farkındalık oluşturmak ve çocuklara aile katılımı sürecine içine alarak hazırladığımz projemiz için proje başvurumuz onaylandıktan sonra Ankara Üniversitesi Okul Öncesi Anabilim dalı Öğretim Üyesi Dr. Burcu Çabuk değerli hocamız tanışma webinarını gerçekleştirdik .projemiz Haftalık atölyelerden oluşuyor ve uzaktan eğitim ve yüzyüze eğitime uyarlanarak öğretmenlerimizle çalışmalarımıza birbirimize destekle devam etmekteyiz.


Proje Hakkında
Storyline (öyküleştirme) Türkiye’ de son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan bir yaklaşım olup bu yaklaşımla oluşturulan hazırladığımız içerik ve atölyelerle çocukların ağacın varlığını fark etmesini sağlamak erken okur yazarlık becerilerini desteklemek için farklı etkinliklere yer vermekteyiz aile katılımını içerik planlarımıza ekleyerek projemize tüm hızımızla devam ediyoruz.

Yılmaz; “Lise eğitimini Yerköy Şehit Sedat Nezih Özok Süper Lisesinde (Yabancı dil ağırlıklı) derece ile tamamladı, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği mezunu ve Yüksek lisansını Eğitim Yönetim ve Denetimi bölümünü onur belgesiyle bitirdi. İkinci yüksek lisansı Okul Öncesi Öğretmenliğinde devam etmektedir” dedi.
13 Ocak 2021 Çarşamba