Yerköy Haber Gazetesi
Yerköy Haber Gazetesi
yerköy haber gazetesi

YERKÖY YÜZÜNÜ GÜNEŞE DÖNDÜ

İyi Parti: 8423 AKP;4514 MHP;3406 SP;141 DSP;29 BTP;17

YERKÖY YÜZÜNÜ GÜNEŞE DÖNDÜ
31 Mart Yerel Seçimleri'nde Yerköy’de yeni dönem Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz oldu. Başkan Yılmaz, partilileri ile bir araya gelerek seçim zaferini kutladı. Partililerin tezahüratları arasında konuşma yapan Yılmaz herkese teşekkür etti.
Belediye Başkan adaylarının çalışmalarından sonra kararı halk verdi. Kıyasıya geçen yarışın ardından halk tercihini bu kez İYİ Parti’den yana kullandı ve yeni dönemde Ferhat Yılmaz’ı başkan olarak seçti.
Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz yaptığı teşekkür konuşmasında; “Uzun bir seçim süreci geçirdik ve başarıya olan inancımızla çalışmaya devam ettik. Bu kez Yerköy’lü hemşerilerimiz oylarını bizden yana kullanarak Belediye Başkanlığı’na layık gördü. Biz Başkanlığımız süresince kimseyi kırmayacağız. Herkese eşit davranarak İlçemiz için çalışmaya ve hizmet getirmeye gayret edeceğiz. Ben buradan bizleri destekleyen tüm hemşerilerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
PARTiLER PAYLAŞTI :
"2014 yılında yapılan seçimlerde Sarıkaya dışında merkez ile birlikte diğer 12 ilçede belediye başkanlığını kazanan AK Parti, bu seçimde umduğunu bulamadı. Gayri resmi sonuçlara göre AK Parti Yozgat Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ’ın baba ocağı Akdağmadeni ilçesi ile birlikte AK Parti’nin büyük önem verdiği Sorgun ilçesinde MHP adayları seçimin galibi oldu. AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer’in baba evi Yozgat İl Merkezinde seçimi yeniden AK Parti kazanırken, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın baba ocağı Çekerek ilçesinde ise AK Parti adayı seçimi kazanan taraf oldu. CHP’nin kalesi olarak nitelendirilen Boğazlıyan ve Çandır ilçesinde AK Parti yeniden seçimin galibi olurken, Çayıralan ve ilçesinde CHP adayı seçimin galibi oldu. MHP Sarıkaya’da yeniden seçimi kazanırken, Akdağmadeni, Sorgun ve Şefaatli ilçelerinde de başkanlıkları aldı. İYİ Parti Yerköy ve Yenifakılı ilçelerinde seçimi kazanan parti oldu. Akdağmadeni ilçesinde Milletvekili aday adayı olan Suphi Daştan’ın yerine AK Parti seçime Önder Gürel ile seçime girdi. Seçimlerde MHP adayı Nezih Yalçın Belediye Başkanı Seçildi. Aydıncık ilçesinde AK Parti’den yeniden aday gösterilen Ahmet Koçak seçildi. Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal yeniden aday olmayınca AK Parti Gökhan Coşar ile girdiği seçimden galip çıkan taraf oldu. Çandır ilçesinde Mustafa Ertan Örgün AK Partiden yeniden seçildi. Çayıralan ilçesinde AK Parti mevcut Belediye Başkanı Yasin Şahiner’i tekrar aday gösterdi. Ancak, seçimi CHP adayı Ömer Codar aldı. Çekerek ilçesinde AK Parti Bedrettin Bozkurt’un yerine Eyüp Çakır’ı Kadışehri ilçesinde de Davut Karadavut’un yerine İrfan Akın ile Saraykent ilçesinde Belediye Başkanı Ahmet Öçal’la seçime girip, kazandı.
Sarıkaya ilçesinde MHP Ömer Açıkel’i yeniden aday gösterip, kazandı. İktidar Partisi Sorgun’da Mustafa Özdemir ile girdiği seçimlerde başkanlık koltuğunu MHP adayı Mustafa Erkut Ekinci’ye kaptırdı. Şefaatli ilçesinde ise AK Partili Belediye Başkanı Zeki Bozkurt yeniden aday gösterildi. Seçimi MHP adayı Müjdat Karaca kazandı. Yenifakılı ilçesinde seçime ittifak olarak girildi. Cumhur İttifakı adına seçime giren AK Partiden Belediye Başkanı Yalçın Karadavut, koltuğunu Millet İttifakı’nın İYİ Partiden adayı Soner Yalçın kazandı. Yerköy ilçesinde AK Parti Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu ile girdiği seçimi kaybetti. İYİ Parti’den Ferhat Yılmaz belediye başkanı seçildi.
Haber : O. Ekinci
1 Nisan 2019 Pazartesi