Yerköy Haber Gazetesi
Yerköy Haber Gazetesi
yerköy haber gazetesi

Çanakkale şehitleri anıldı

Yerköy’de Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü ve 18 Mart Şehitlerini Anma programı düzenlendi.

Çanakkale şehitleri anıldı
Yerköy’de Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü ve 18 Mart Şehitlerini Anma programı düzenlendi.

Anma programına Yerköy Kaymakamı Ali Ada, Siyasi Parti Temsilcileri, Daire Amirleri, Şehit Aileleri, Sivil Toplum Temsilcileri, Öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Şehitlikte saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından çelenklerin sunulması ile başlayan programda, Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmada;“Biz bugün burada bir daha dönmemek üzere gidenleri, tarihin yazdığı en gerçek en şerefli kahramanları şehitlerimizi yad etmek üzere huzurunuzdayız. Bebeğini sevmeden, ona isim vermeden, bu kutsal toprağın kara bağrına düşen fidanlardır onlar. Tüfeğine yar, mezarına bahar diyenlerdir. Ölümün üstüne bilerek gidenlerdir. Kendileri cihan, öyküleri birer destandır. Türk Vatanının ve milletinin ebedi varlığı, devletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi minnet, şükran duygularımla bir kez daha anıyoruz.
Daha sonra Adalet Meslek Yüksek Okulunda devam eden anma programı, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı, Kuran-ı Kerim (Çanakkale Şehitlerine hatim duası), Hüseyin Erbaş Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Osman Bağcı’nın açılış konuşması, sinevizyon, Çanakkale Zaferi’ni konu alan tiyatro gösterileri sergilendi. Oldukça duygu dolu anların yaşandığı program Çanakkale Zaferi temalı resim şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.
18 Mart 2019 Pazartesi