Yerköy Haber Gazetesi
Yerköy Haber Gazetesi
yerköy haber gazetesi

MHP YERKÖY SEÇİM İRTİBAT BÜROSU AÇILDI

Milliyetçi Hareket Partisi Yerköy seçim irtibat bürosunun açılışı çok sayıda katılım ile gerçekleştirildi.

MHP YERKÖY SEÇİM İRTİBAT BÜROSU AÇILDI
Yerköy Belediye Düğün salonu karşısında bulunan seçim irtibat bürosu açılışına, MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, MHP Yozgat Milletvekili Adayı Mustafa Mertoğlu, Mhp Yozgat İl Başkanı Ferhat Altan, Yozgat İl Başkan Yardımcısı Osman Ruşen Özdemir, MHP Çiçekdağı Belediye Başkan Adayı İsmail Deniz, MHP Köseli Belediye Başkan Adayı Bekir Yılmaz ve çok sayıda vatandaş katıldı.
MHP Yerköy Belediye Başkan Adayı Abdullah Altındaş; “Konuşmama başlamadan önce 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan seçimlerin ülkemize, milletimize ve ilçemize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Diğer aday arkadaşlara başarılar diliyorum. Bu zamana kadar Yerköy’ümüze bir çivi çakmış, hizmet etmiş , emeği geçmiş tüm belediye başkanlarımıza da çok teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun.
Ben her zaman temiz siyasetten yana oldum. Bizler gönüller kırmaya değil, gönüller yapmaya geliyoruz. Ben şimdi bu kürsüden kimseye atıp, tutmayacağım. Onun yerine projelerimle konuşacağım. Çünkü bizim dilimiz öfkedili değil; sevgi, barış dili olacak. Hiç kimseyi ayrıştırmayacağız, hiçbir hemşehrimizi dışlamayacağız. Biliyoruz ki; “Birlik de rahmet, ayrılık da azap vardır.”
Bizim anlayışımıza göre belediyecilik; gülümseyen yüzdür, uzatılan eli geri çevirmemektir, cömertliktir, darda kalanların acil yardımıdır.
İçinizden bir hemşehriniz olarak Yerköy’ün sorunlarını çok iyi biliyoruz. Profesyonel bir ekiple ilçemizdeki sorunları tek tek tespit ettik. Ve bu sorunlar doğrultusunda, Yerköy’ümüz için Milliyetçi Hareket Parti’mizin kuruluşunun 50.yılında 50 Proje ile geliyoruz. 50 projeyi tek tek olmasa da bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum.
1-)İlk olarak ilçemizin kanayan yarası haline gelen KARACAŞAR - HÜYÜK – 60 EVLER ve 100.YIL mahallelerimiz öncelikli olmak üzere ilçemizin tüm mahallelerindeki altyapı, yol ve kaldırım sorunlarımızı ivedilikle çözeceğiz. Yıllardır süren bu mağduriyeti gidereceğiz.
2-)İlçemiz sokaklarında başıboş şekilde dolaşan hayvanların hemşehrilerimize verdiği rahatsızlığı biliyoruz. Aynı zamanda o hayvanların beslenme sorunu çektiklerinin de farkındayız. Bunun için Yerköy’ümüze bir hayvan barınma ve bakım evi yapacağız.
3-) Yerköy gençliğimizin sosyal faaliyetlerde sıkıntı yaşadıklarını biliyoruz. Bu amaçla ilçemize bir “GENÇLİK ve KÜLTÜR MERKEZİ” yaparak gençlerimizin ve hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız.4-)İlçemiz de özellikle yeşil alanların ve parkların eksikliği göze çarpmaktadır. Sadece Nato Yolu’nda bir parkımız var. Ailemizle keyifli zamanlar geçirmek amacıyla tüm mahallelerimize çevresi yeşilliklerle çevrili birer park yapacağız.
5-)Artık piknik yapmak için Saray’a ve Çiçekdağı’na gitmeyeceğiz. İlçemizin içerisinden geçen Delice Irmağını, Devlet Su İşleri ile iş birliği yaparak ıslah edip, Kale mahallemizdeki Çamlık ve Hüyük mahallemizde bulunan Hüyük Tepe’si ile birlikte düzenleyerek, piknik ve mesire alanları oluşturacağız.
6-)Başkan Mahallemizde Projesi ile bütün mahallelerimizdeki hemşehrilerimizi düzenli olarak ziyaret edip istişarelerde bulunacağız. “Aylık Halk Toplantıları” düzenleyeceğiz ve sadece seçim zamanlarında değil, normal zamanlarda da siz hemşehrilerimizle sürekli bir araya geleceğiz.
7-)Yerköy’ümüzün yıllarca sembolü olan ve depremde hasar gören Saat Kule’mizi, gerekli düzenlemelerini yaparak ve ışıklandırarak daha modern hale getireceğiz. Olmayan saatini biz takacağız.
8-)“Acınız acımızdır” diyerek hemşehrilerimizin taziyelerinde onların yanında yer alacağız. Artık Köseli’den Çiçekdağı’ndan çadır almayacağız. Taziye çadırlarımızı yenileyip modern bir hale getirerek, cenaze sahibi hemşehrilerimize çadır, masa ve sandalye desteğinde bulunacağız.
9-)Şehitlerimiz ve engelli hemşehrilerimize olan saygımız ve sosyal belediyecilik ilkesi kapsamında, şehit yakınları ve engelli vatandaşlarımızın belediye hizmetlerinden %50 indirimli olarak yararlanmasını sağlayacağız.
10-) “Evlerimiz Temiz, Gönüller Bir” projesi kapsamında yakını, akrabası ya da kimsesi olmadığı için evindeki temizliği gerçekleştiremeyen yaşlılarımız ve bakıma muhtaç ailelerimizin evlerine, haftada bir kez olmak üzere belediyemiz tarafından oluşturulacak bir temizlik ekibi göndereceğiz.
11-) Sosyal belediyecilik anlayışının bir gereği olarak “Hoşgeldin Bebek Projesi” kapsamında ihtiyaç sahibi ailelerimizin yeni doğan çocuklarına “Hoşgeldin Bebek Paketi” takdim edeceğiz.
12-) Üretme kabiliyeti olduğu halde ticarete atılamayan bayanlarımızın, hem üretkenliklerini ortaya çıkarmak hem özgüvenlerini artırmak hem de aile bütçelerine katkıda bulunmalarını sağlayarak ticari ve sosyal hayata kazandırmak amacıyla “Hanımeli Meslek Edindirme Merkezi” kuracağız.
Bunlar sadece projelerimizin bazıları. Rabbim eğer nasip eder de 31 Mart akşamı bizlere görev verilirse, bu projelerimizi teker teker siz hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız inşallah.
Hepinizden Allah razı olsun. Bu süreçte Allah yar ve yardımcımız olsun inşallah. Sizlerden ricam, kendi oylarınızın yanı sıra ailenizdeki ve çevrenizdeki kişilerden de bizlere oy isteyiniz.
Bizim niyetimiz hayır, akıbetimiz de hayır olur inşallah. Ben biliyor ve iman ediyorum ki Rabbim ol derse, her şey oluverir. Bizler ona teslimiz. İnşallah Cenab-ı Allah gönlümüze göre verir.
Bu vesileyle açmış olduğumuz seçim iletişim merkezimizin hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef; “Çok değerli Yerköylüler sizleri böylesine kalabalık ve coşkulu görmek bizleri çok mutlu etti. MHP Yerköy Belediye Başkan Adayımız Abdullah Altındaş’ın İlçesi için elinden gelenin daha fazlasını yapacağına inancımız tamdır. Bizlerde inşallah Abdullah Başkanımıza her zaman destek sağlayarak daha güzel hizmetleri İlçemize kavuşturması için her zaman yanında ve Yerköylülerin yanında olacağız” dedi.
Konuşmaların ardından MHP Seçim İrtibat Bürolarının açılışı gerçekleştirildi.
4 Mart 2019 Pazartesi