Yerköy Haber Gazetesi
Yerköy Haber Gazetesi
yerköy haber gazetesi

İMAM HATİP LİSESİ DOLU DOLU BİR DÖNEM GEÇİRDİ

İMAM HATİP LİSESİ DOLU DOLU BİR DÖNEM GEÇİRDİ
Yerköy Hüseyin Erbaş Fen ve Sosyal Programlı Anadolu İmam Hatip Lisesi 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının 1. Döneminde birçok etkinliğe imza attı.


2018-2019 Fen ve Sosyal Bilimler Programı Okutan Anadolu İmam Hatip Lisesi statüsüne kavuştuktan sonra başarılı öğrenci profili yükselen Yerköy Hüseyin Erbaş Fen ve Sosyal Programlı Anadolu İmam Hatip Lisesi 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının 1. Döneminde birçok etkinlik ve başarıya imza atmıştır. Bunlardan bir kısmı aşağıdadır:
*Başından beri 15 öğrencisiyle Tarım eski bakanı Sami GÜÇLÜ’nün önderliğinde Türkiye de 30 ilde yürütülen “Anadolu Mektebi Yazar Okumaları” projesinin içinde bulunan İmam Hatip Lisesi bu sene bu projedeki öğrenci sayısını 30 a çıkarmıştır.Öğrenci Hayati Oğuzhan KILIÇASLAN Panelist olarak ilimizi temsilen konuşma yapmıştır.
* “Okul komşuları” etkinliği kapsamında bir gurup öğretmen ve öğrenci ile “Tarım Kredi Kooperatifi” ve “Kredi Yurtlar Kurumu Yüksek Öğrenci Yurdu” ziyaret edilmiştir.
* Kızılay ile iş birliği yapılarak ilçe çapında “KAN VEREN CAN VERİR” adlı Kan Bağışı Kampanyası yapılmıştır.
* “Mevlid-i Nebi Haftası”etkinlikleri münasebetiyle okulum Mevlid Ekibi tarafından İlçemiz Kuba Camiinde Mevlid programı icra edilmiş, okulda öğrencilere yönelik mevlidprogramı yapılmış ve Ahmet Muti GÜNEŞER Hocaefendi tarafından “Peygamberimiz ve Gençlik” konulu konferans verilmiştir.
* “24 Kasım Öğretmenler Günü”münasebetiyle okulda öğrencilere yönelik program yapılmış ayrıca okulun Mevlid Ekibi tarafından ilçemiz Molla Hüsrev Camiinde ahirete irtihal etmiş öğretmenlerin ruhu için mevlid okunmuş ve öğrencilerin yapmış olduğu Hatim dualanarak hediye edilmiştir.
* 2019 Fuat SEZGİN yılı münasebetiyle okul pansiyonunda Fuat SEZGİN’i tanıma ve anma programı yapılmıştır.
* “Hastane Ziyareti”etkinliği kapsamında her ay bir gurup öğrenci ve öğretmenle ilçemiz Devlet Hastanesinde yatmakta olan hastalar ziyaret edilmiştir.
* “Sarıkamış Şehitlerimizi Anma” etkinliği kapsamında Sarıkamış Şehitlerimizin şehadetlerinin 104. Yılı münasebetiyle ilçemiz Şehitler Derneği ile birlikte ilçemiz şehitliği ziyaret edilmiş, okul öğrencilerinin okuduğu hatimin duası yapılmıştır.
* Sınıf içi “Münazara” etkinlikleriyapılmıştır.
* İl Milli Eğitim Müdürlüğünün“Değerlerimiz Özümüzdür”projesi kapsamında okul içi etkinlikleri yapılmış ayrıca okul müdürü Osman BAĞCI tarafından öğrenci velilerine mektup gönderilmiştir.
31 Ocak 2019 Perşembe