Yerköy Haber Gazetesi
Yerköy Haber Gazetesi
yerköy haber gazetesi

Yıldırım: "Biz Millete Sevdalıyız, Biz Milletimize Aşığız"

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “Hayalim” dediği Yozgat Şehir Hastanesinin resmi açılışı, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ ve Sağlık Bakanımız Sayın Recep Akdağ’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Yıldırım: "Biz Millete Sevdalıyız, Biz Milletimize Aşığız"
Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, bir takım inceleme, ziyaret, açılış ve vatandaşlarla bir araya gelmek için Yozgat’a geldi.

Helikopterle Bozok Stadyumuna inen Başbakanımızı, Vali Kemal Yurtnaç, Yozgat Milletvekilleri, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Alay Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu ve parti mensupları karşıladı.

Karşılamada Otizmi iki çocuk Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a çiçek verdi. Başbakanımız Sayın Yıldırım ise çocuklarla ilgilenerek bir süre sohbet etti.

Başbakanımız ilk olarak valiliğimizi ziyaret etti. Valilik önünde polis mangası tarafından karşılanan Başbakanımız, daha sonra makama geçerek burada Valilik Şeref Defterini imzaladı.

ŞEHİR HASTANESİ AÇILDI

Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, valilik ziyaretinin ardından Cumhuriyet Meydanında Yozgatlı vatandaşlarla buluştu.

Burada vatandaşlara hitap eden Başbakanımız daha sonra Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “Hayalim” dediği Yozgat Şehir Hastanesinin resmi açılışını gerçekleştirdi.

Vali Kemal Yurtnaç, hastane açılışında yaptığı konuşmada, yapılan bu hastaneleri gurur olarak gördüklerini söyledi.

Ocak ayında hastanenin hasta kabulüne başladığını aktaran Vali Yurtnaç, “Sağlık Bakanımız ve ekibi ile hastanemizin hasta kabulüne başlamadan önce gece geç saatlere kadar hastanemizi kontrol ederek eksikliklerini giderdik. Personel konusunda da gerekli takviyeler yapılarak Ocak ayı itibari ile hasta kabulüne başlandı. 142 bin metre kare, 850 taşeron, 180 sağlık personelinin çalıştığı hastanemizde 475 yatakla Yozgatımıza hizmet vermeye başlamıştır. Hastanemiz 17 ay gibi kısa bir süre içerisinde otel konforunda vatandaşlarımıza hizmet eder hale gelmiştir. Rönesans firması da gece gündüz demeden ekipleri ile birlikte çalışarak Yozgat’a önemli bir hizmette bulundular. Bunun yanında da Kız İmam Hatip Lisesi, Endüstri Meslek Lisesi konusunda da ilimize destekte bulundular. Yozgat’a yaptıkları bu hizmetlerden dolayı tüm Yozgatlılar adına kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

​KONGRE VE SPOR TURİZMİNİN YENİ ADRESİ YOZGAT

Yozgat’ı her yönüyle geliştirmek için çalıştıklarını kaydeden Vali Yurtnaç, “Yozgatımız 2017 yılında yatırım programına giren havaalanı ile, hızlı treni ile, jeotermal kaynakları ile kongre ve spor turizmi şehri olmak üzere Sayın Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ’ın riyasetinde belediyelerimizle, ilçelerimizle, il genel meclisi üyelerimizle birlikte çalışıyoruz ve Yozgat’ı gelecek yıllara hep birlikte hazırlıyoruz. Yozgat’a gerçekleştirdiğiniz ziyaretinizden dolayı, bu güzel yatırımlardan dolayı Sayın Başbakanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

​BİZİM MİLLETİMİZE BU HASTANELER YAKIŞIR

Sağlık Bakanımız Sayın Recep Akdağ ise, şehir hastanelerinin üçüncüsünün resmi açılışını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Hastanenin Ocak ayından itibaren hizmet verdiğini hatırlatan Sağlık Bakanımız Sayın Recep Akdağ, “Şehir hastanelerimiz sağlıkta dönüşüm programlarımızın 2007’de başlattığımız ikinci dönemini taçlandıran ve bu ikinci döneme damga vuran hastaneler olacak. Değerli Yozgatlılar, sizlerde söylüyorsunuz ama bir kez de ben Sayın Başbakanımızın huzurunda söylemek isterim, bu gün burada resmi açılışını yaptığımız Yozgat Şehir Hastanesi gibi bir hastaneyi Avrupa’da bulamazsınız. Bizim milletimize de bu hastaneler yakışır. Milletimize helal olsun” şeklinde konuştu.

BİRÇOK ÜLKE BİZİM SAĞLIK HİZMETLERİMİZE İMRENİYOR

Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, hastane açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin sağlıkta dönüşüm gerçekleştirdiğini söyledi.

Dünyada birçok ülkenin Türkiye’de ki sağlık hizmetlerine imrendiğini belirten Başbakanımız, millete hizmet etmek için çalıştıklarını, gücü milletten aldıklarını belirtti.

Vatandaşların mutlu olması, yüzünün gülmesi için çabaladıklarını dile getiren Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, "780 bin kilometrekare vatan toprağının her köşesinde Allah'a şükür eserler bıraktık. 80 milyon vatandaşımıza hizmet ede ede bugünlere geldik. Sağlıkta dönüşümü gerçekleştiren ülke Türkiye'dir. Bugün dünyada birçok ülke, Türkiye'deki sağlık hizmetlerine imreniyor. Çalışınca, gayret edince oluyor. Laf üzerine laf değil, taş üzerine taş koyarak bugünlere geldik. Cumhurbaşkanı'mızın hayalidir bu şehir hastaneleri. İktidara geldiğimiz ilk günden beri hep bu projeleri hayal etti. İşte Cumhurbaşkanı'mızın hayali gerçek oldu, burada, Yozgat'ta. İlk biten şehir hastanesi Yozgat ama açılışı üçüncü olarak yapılıyor, çünkü vakit bulamadık, açmak için vaktimiz olup, gelemedik. 1 Ocak'tan beri hastane hizmet veriyor" dedi.

BÖYLE BİR HASTANE AVRUPADA YOK

Yozgat Şehir Hastanesinin 18 ay gibi kısa sürede tamamlandığına dikkati çeken Başbakanımız Sayın Yıldırım, “Allah'a şükür son 15 senede siz bize güç verdiniz, biz de sizin beklediğiniz hizmetleri yaptık. Böyle bir hastane Avrupa'da yok. Avrupa bizi kıskansın şimdi. Niye hırçınlaşıyorlar? Çünkü Türkiye, dünyanın en büyük eserlerini yapıyor, dünyanın en büyük havalimanını, en derin, en uzun tünellerini yapıyor, 25 bin kilometre bölünmüş yol yapıyor, şehir hastaneleri yapıyor, milletimizin hayalini gerçeğe dönüştürüyor. Bu da birilerini rahatsız ediyor. Varsın rahatsız olsunlar, hiç önemi yok. Yeter ki benim milletim, Yozgatlı hemşehrilerim rahat etsin. Önemli olan bu" diye konuştu.

YOZGAT’A YAKIŞAN BİR HİZMET OLDU

Hastanenin güzel bir eser olduğunu ve Yozgat’a çok yakıştığını belirten Başbakanımız Sayın Yıldırım, Rönesans İnşaatın hem yurt içi hem de yurt dışında ülkenin yüzünü ağartan, güzel işler yapan bir firma olduğunu söyledi. Hastanenin çok hızlı şekilde, çok kaliteli bir eser olarak kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Başbakanımız Sayın Yıldırım, bu eserin gerçekleştirilmesinde Yozgat milletvekili Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in büyük katkı ve gayretleri olduğunu belirtti.

Konuşmanın ardından Başbakanımız Sayın Yıldırım, Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak'a plaket verdi. Bu arada Yıldırım, müsteşarının da Yozgatlı olduğunu belirterek, "Başbakanlığın beyni Yozgat'ta" dedi.

Daha sonra Başbakanımız Sayın Yıldırım ve beraberindekiler, kurdele keserek Yozgat Şehir Hastanesinin açılışını gerçekleştirdi.

Açılış törenine, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'ın yanı sıra, eşi Semiha Yıldırım, Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ, Sağlık Bakanımız Sayın Recep Akdağ, Vali Kemal Yurtnaç, eski TBMM Başkanı Hemşehrimiz Sayın Cemil Çiçek, eski Başbakan Yardımcısı Sayın Yalçın Akdoğan, Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Yozgat Milletvekilleri Abdülkadir Akgül, Yusuf Başer ve Ertuğrul Soysal ile çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı.

Açılışın ardından Başbakanımız Sayın Yıldırım, Yozgat Şehir Hastanesini gezerek Sağlık Bakanımız Sayın Recep Akdağ’dan hastaneye ilişkin bilgi aldı.
6 Nisan 2017 Perşembe