Yerköy Haber Gazetesi
Yerköy Haber Gazetesi
yerköy haber gazetesi

HAKKI ŞİMŞEK KUR’AN KURSU AÇILDI

Yerköy İlçe Müftülüğü tarafından Gültepe mahallesinde yaptırılan, Hakkı Şimşek Kur’an Kursu açılarak öğrencilerini kabul etmeye başladı.

HAKKI ŞİMŞEK KUR’AN KURSU AÇILDI
Hakkı Şimşek Kur’an Kursu açılışına Yerköy Kaymakamı Tuncay Dursun, İlçe Müftüsü İbrahim Güneş, AK Parti Yerköy Kadın Kolları İlçe Başkanı Yıldız Kayhan ve çok sayıda Kur’an Kursu öğrencisi katıldı.

İlçe Müftüsü İbrahim Güneş; “Geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızı iyi bir Müslüman olarak yetiştirmemiz gerekmektedir. Onun içinde çocuklarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek eğitimlerini devam ettirecek müesseseler ihtiyaç duyulmaktadır. Elhamdülillah o müesseselere bir yenisini daha eklemenin mutluluğu ve sevinci içerisindeyiz. Kur’an-ı kerim insanlığa en doğru yola iletmek üzere ve insanın şeref ve onuruna uygun hayat bahşetmek üzere indirilmiş bir hayat rehberidir, bir hidayet kaynağıdır. insanlık bu gün krizlerle boğuşuyor ve buhranlar girdabında kayboluyorsa Kur’an-ı Kerim ikliminden uzak yaşadığı içindir. Kur’an-ı Kerim insanlığa hayat bahşeden milletleri dirilten yegane hayat pınarıdır. Yerköy Hakkı Şimşek Kur’an kursumuz İlçemize hayırlı olsun. Rabbim Kur’an-ı Kerim’in nuru ve ışığı ile aydınlatabilmeyi nasip eylesin. Fahri Kainat efendimiz bir Hadis-i Şeriflerinde ‘Sizin en hayırlılarınız Kuran’ı öğreten ve öğrenenlerdir’ diye buyurmuştur. İnşallah burada da hayırlı Hafizeler yetişecektir. Rabbim çocuklarımızın zihinlerini açık eylesin” dedi.
12 Ocak 2018 Cuma