Yerköy Haber Gazetesi
Yerköy Haber Gazetesi
yerköy haber gazetesi

SİYER SINAVI TARİHİ AÇIKLANDI

Her yıl düzenlen Mevlid-i Nebi Siyer Sınavı bu yıl 18 Şubat 2018 tarihinde yapılacak ve dereceye girenlere Umre ile 2000 çeşit ödül verilecek.

SİYER SINAVI TARİHİ AÇIKLANDI
Uzun bir zamandır üzerinde çalışılan 2018 siyer sınavının hazırlıkları tamamlandı.
Peygamber Sevdalıları Platformu olarak birçok hayırlı faaliyetler yaparak Peygamber Efendimizin (sav)hayatının okutulup yaşatılması için gayret edilmekteydi. Şüphesiz bu gayret ve faaliyetlerden bir tanesi de her yıl düzenlenen ve bu yıl 7’cisini gerçekleştirilecek olan siyer sınavıdır. .Kamuoyunun hatırlayacağı üzere geçen yıl siyer sınavına iki yüz binin üstünde başvuru yapılmış olup büyük bir teveccüh gösterilmişti.
Türkiye geneli yapılacak olan bu sınav tüm peygamber sevdalılarınca kabul görmüş, ve her yıl büyük bir heyecan ve merakla beklenmektedir. Bu yıl ki siyer sınavı dört kategori de yapılacaktır. Her kategori için farklı bir siyer kitabı hazırlanmıştır. 2018 yılı siyer sınavında dereceye girecek yarışmacılara çeşitli ödüller olacaktır. Bunlar 5 umre ödülü olmak üzere 2000 adet çeşitli ödüllerdir.
Türkiye geneli 380 merkezde başvurular alınacaktır. “O’nu Oku O’nu Yaşa” sloganıyla düzenlenen Siyer Sınavının başvuruları 27 Ocak 2018 tarihine kadar devam edip, sınav 18 Şubat 2018 Pazar günü yapılacaktır.
9 Ocak 2018 Salı