Yerköy Haber Gazetesi
Yerköy Haber Gazetesi
yerköy haber gazetesi

ŞEHİDİN İSMİ OKULA VERİLDİ

Geçen yıl İstanbul Beşiktaş’ta gerçekleştirilen bombalı saldırı da şehit düşen Muammer Nacakoğlu’nun ismi Yerköy 80. Yıl İmam Hatip Ortaokuluna verildi.

ŞEHİDİN İSMİ OKULA VERİLDİ
Geçen yıl İstanbul Beşiktaş’ta gerçekleştirilen bombalı saldırı da yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit düşen Yerköy’ün İlçesi Sekili köyü nüfusuna kayıtlı polis memuru Muammer Nacakoğlu’nun ismi Yerköy 80. Yıl İmam Hatip Ortaokuluna verilmesi ile Okulun yeni ismi Şehit Muammer Nacakoğlu İmam Hatip Ortaokulu oldu.
Yeni ismi Şehit Muammer Nacakoğlu İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen tören, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ve Yerköy Din Görevlileri tarafından Kur’aın-ı Kerim tilaveti okunması ile başladı.
Törene Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç’ın Eşi Dilek Yurtnaç, Yerköy Kaymakamı Tuncay Dursun’un Eşi, Meftun Dursun, Şehit Muammer Nacakoğlunun ailesi, AK Parti Yerköy İlçe Başkanı Aziz Başak, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hacı Hüseyin Asar, Siyasi Parti Temsilcileri, Şehit Aileleri, Mahalle Muhtarları, Dernek Başkanları, Öğretmenler, Veliler ve Öğrenciler katıldı.
Muammer Nacakoğlu İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Seher Gökçe yaptığı açılış konuşmasında; "Şehidimizin ismi bu okulda yaşayacak. Bu okuldaki öğrencilerimiz de şehidimizin aziz hatırasıyla eğitim ve öğretimlerini sürdürecek. Bu vesile ile şehidimizi tekrar rahmetle anarken değerli ailesine de şükranlarımı sunuyorum. Allah'tan sabır diliyorum" dedi.
OKULDA ŞEHİT KÖŞESİ OLUŞTURULDU
Muammer Nacakoğlu İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Seher Gökçe; Okulumuza ismi verilen Şehit Muammer NACAKOĞLU anısına okulumuzda saygı köşesi oluşturulmuştur. Şehidimizin annesi Yasemin NACAKOĞLU okulumuza ziyarette bulunmuşlardır” dedi.

Haber : Orhan Ekinci
5 Ocak 2018 Cuma