Yerköy Haber Gazetesi
Yerköy Haber Gazetesi
yerköy haber gazetesi

Başer’den Kurum ve Esnaf Ziyareti

AK Parti Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer Referandum çalışmaların kapsamında Yerköy’lü gençlere referandum hakkında bilgiler aktardı ve daha sonra Yerköy’de Kurum ve Esnafları ziyaret etti.

Başer’den Kurum ve Esnaf Ziyareti
İlk olarak Yerköy İlçe Kaymakamı Nevzat Şengök’ü makamında ziyaret eden Başer, İlçeye yapılan ve yapılacak olan hizmetler hakkında bilgiler aldı.
Daha sonra Yerköy’lü genç vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer burada yaptığı konuşmada; Referandumun öneminin iyi kavranılması gerekmektedir. “Anayasa değişiklikleri toplumsal uzlaşma metinleridir. Teklifimiz yüce meclisten geçmiş olmasına rağmen son sözü referandumda milletimiz söyleyecektir. Anayasa değişikliğiyle yeni, güçlü ve muktedir Türkiye’nin kapıları açılacak. Dünyaya hükmetmiş köklü bir tarihin mirasçısı olan Türkiye sadece 780 bin kilometrelik sınırlardan ibaret değildir. Türkiye’nin istikrarı mazlum milletler, gönül coğrafyamız, İslam dünyası ve adalete susamış tüm insanlık için çok önemlidir.”
Ülkenin koalisyon dönemlerinde siyasi istikrarsızlığın bedelini ekonomik kayıplarla çok ağır ödediğini anımsatan Başer, ” Yapacağımız anayasa değişikliğiyle Türkiye’nin istikrarsızlığına ve koalisyonlar dönemine nokta koyuyoruz. Bu durumu yani referandumda neden evet denmesi gerektiğini vatandaşlarımıza anlatmak için bizler Yozgat Milletvekili olarak ilçe ilçe köy köy gezerek tek tek hemşehrilerimize anlatıyoruz. İnşallah 16 Nisan’da yüce Türk milletimiz evet diyerek bir kez daha gücünü gösterecektir. ” dedi.
Yerköy Cumhuriyet Başsavcısı Enver Eroğlu ise ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkürlerini sundu.
Başer’in ziyaretinde AK Parti Yozgat İl Başkanı Harun Lekesiz, AK Parti Yerköy İlçe Başkanı Ahmet Yavuz, Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Kılıç ve partililer eşlik etti.
HABER : ORHAN EKİNCİ
4 Nisan 2017 Salı