Yerköy Haber Gazetesi
Yerköy Haber Gazetesi
yerköy haber gazetesi

HUZUR TOPLANTISI HÜYÜK MAHALLESİNDE YAPILDI

Yerköy'de bu ay ki huzur toplantısı Hüyük Mahallesinde yapıldı

HUZUR TOPLANTISI HÜYÜK MAHALLESİNDE YAPILDI
Yerköy'de Her ay bir mahalle için gerçekleştirilen Huzur toplantısı bu ay Hüyük Mahallesi için gerçekleştirildi.
Yerköy Reşat Akyön Orta Okulunda düzenlenen İlçe Huzur toplantısına Yerköy Kaymakamı Tuncay Dursun, Daire Amirleri, Sivil Toplum Temsilcileri, Hüyük Mahallesi Muhtarı Hasan Koyuncu ve mahalle sakinleri katıldı.
Yapılan toplantıda, Hüyük Mahallesinde yaşanan sorunlar dile getirildi. Öğrencilerin yaya geçidinden daha güvenli geçebilmeleri için anayol üzerinde bulunan okul geçidine trafik lambası konulması, okul yanından geçen yolun tozdan kurtarılması. Akşamları okul arkasında biriken kalabalıktan çevre halkının oldukça rahatsız olduğu ve bu kouda emniyet ekiplerinin sık sık okul etrafında devriye atması talep edildi. okul geçidi mahallelerde yaşanan sorunlar ve olası çözümler konusunda emniyet birimlerinin sorumlulukları görüşüldü. Toplantıda Hüyük Mahallesi Muhtarı Hasan Koyuncu’ya mahalle sakinlerin ve diğer muhtarlara ilçe asayişi hakkında bilgi verildi. Emniyet olarak alınan her türlü tedbire rağmen olması muhtemel her türlü hırsızlık, uyuşturucu, sahtecilik ve yankesicilik olaylarına karşı vatandaşların daha duyarlı ve temkinli olması ve şüpheli gördükleri şahıs ya da şahısları 155 polis hattına bildirmeleri istendi. İlçe merkezinde alkollü araç kullananlar ile yüksek sesli müzik dinleyerek çevreyi rahatsız edenler hakkında çalışmaların sürdüğü, vatandaşların da bu konuda yardımcı olması konularında; muhtarların vatandaş ile emniyet arasında köprü olması, bu konuların vatandaşa aktarılmasında muhtarların çok önemli roller üstlenebileceği anlatıldı.
Huzur ve güvenin sağlanmasında emniyet kadar muhtarlarında önemli bir göreve sahip olduğunu söyleyen Yerköy Kaymakamı Tuncay Dursun, “Polis ile vatandaş arasındaki en büyük köprü muhtarlardır. Muhtarın önemi halkın polise ya da polisin halka ulaşması açısından önemlidir. Muhtarlarımız bizimle ne kadar çok irtibata geçerse o kadar halkla iyi bir iletişimi yakalamış oluruz. Polisin halka ulaşması için muhtarların yeri ve önemi büyüktür. Muhtarlarımız bizim için önemlidir. Bizim için önemli olan halkımıza en iyi ve güvenilir hizmetin verilmesidir. Bu çalışmada bizim gibi en büyük görev muhtarlarımıza düşmektedir. El birliği ile çalışıp ilçenin asayişini, huzurunu ve güvenliğini en iyi şekilde yerine getirmektir. Polis teşkilatı vatandaş için vardır. Etle tırnak gibiyiz. Vatandaşın yardımcı olmadığı konularda polis zorlanır. Birlikte hareket edersek nahoş olayları çok daha kolay önleriz. İşte bu nedenle ilçe merkezi ve sorumluluk bölgemizde bulunan muhtarlarımızla toplandık ve fikir alışverişinde bulunduk. Umarım bu toplantı ilçe asayişi açısından çok olumlu sonuçlar verir” dedi.
15 Kasım 2017 Çarşamba