Yerköy Haber Gazetesi
Yerköy Haber Gazetesi
yerköy haber gazetesi

BORSALAR MÜŞTEREK TOPLANTISI YAPILDI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 2014 yılından beri yürütülen “81 İle 81 Akademik Danışman” Projesi kapsamında yerel kalkınma faaliyetlerine, Yozgat Ticaret Borsası evsahipliğinde gerçekleşen toplantı ile devam edildi.

BORSALAR MÜŞTEREK TOPLANTISI YAPILDI
Yozgat Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erkekli, Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Taylan Alakoç, Boğazlıyan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Harun Halıcı, Yerköy Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı Derviş Esatbeyoğlu, Yozgat Ticaret Borsası Genel Sekreteri Özden Arslan, Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ziya Saydam, Yerköy Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ahmet Barış, Yerköy Ticaret Borsası Genel Sekreteri Muttalip Salman, Şefaatli Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Yasin Karaca, Boğazlıyan Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri M. Çağrı Kılıç, Boğazlıyan Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali Ayık ve Yozgat İli Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Kara katıldı.

Toplantıda; Bölgenin yer altı zenginliklerinden olan “Ametist taşı” ile tarım üretimine katkı sağlayacak “Sultani Mercimek” ürününün coğrafi işaretli ürünler kapsamına alınması, Yozgat ekonomi çalıştayının müştereken yapılması, çalıştaya ilişkin alt yapı çalışmalarının başlatılması, “Üniversite – Sanayi işbirliği kapsamında genel sekreterlerin üniversiteler de bilgilendirme toplantılarına katılması, Akredite olan oda/borsaların iyi uygulama örneklerinin müşterek toplantılarda anlatılması, Bir dahaki müşterek toplantının Aralık 2017’de Boğazlıyan Ticaret ve Sanayi Odası, Boğazlıyan Ticaret Borsası’nın evsahipliğinde yapılması kararlaştırıldı.

Yerköy Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ahmet Barış ve Yerköy Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı Derviş Esatbeyoğlu Yerköy’ü en güzel şekilde temsil ederek Ulusal bazda yeniliklere örnek oluyor.
28 Ekim 2017 Cumartesi